Birželio 6-7 dienomis Plokščiuose, Šakių rajone startuoja oficialus Lietuvos plento taurės sezonas. Po 4 metų pertraukos į kalendorių sugrįžta daugiadienės lenktynės. Po registracijos paskelbimo sulaukėme daug klausimų apie daugiadienių lenktynių formatą, kaip bus skaičiuojami rezultatai, kas yra prologas ir pan. Pateikiame jums glaustą informaciją ką reikia žinoti apie šias lenktynes.
„Šakiai Grand Prix“ tai trumpos dviejų etapų + prologo daugiadienės lenktynės. Jos vyks birželio 6-7 d. Plokščiuose, Šakių rajone. Vieta Lietuvos plento taurės dalyviams jau pažįstama. Visų etapų starto ir finišo vieta bus ten pat (su viena išimtimi) kur pernai vyko finalinis 2019 metų Lietuvos plento taurės etapas.
„Šakiai Grand Prix“ lenktynėse bus galima dalyvauti trijuose skirtinguose divizionuose. Divizionai (pernai A, B ir C grupės) skirsis savo pajėgumu ir distancija, tiesa Šakiuose pirmo ir antro diviziono dalyviai važiuos identišką atstumą ir ta pačia trasa, skirsis tik dalyvių pajėgumas ir vidutiniai greičiai.
Šeštadienį lenktynes visų trijų diviziono dalyviai pradės 3,06 km prologu. Prologo startas bus įrengtas Plokščių kalno apačioje. Po starto įveikę apie 500 metrų atstumą kilsime į pakilimą, kuriuo pernai leidomės prieš žvyro pakilimą. Dalyviai prologe startuos po vieną kas 30 sekundžių. Prologe galima startuoti tik grupinių lenktynių dviračiu. Dalyvių prologo trasoje negalės lydėti techninis personalas ar treneriai. Laikas bus matuojamas elektrinių daviklių pagalba. Pirmieji startuos trečiojo vėliau atitinkamai antrojo ir pirmojo diviziono dviratininkai. Prologo startas numatomas 9:00 val. ryto. Starto laikas gali būti vėlinamas po starto protokolo paskelbimo.
Po pietų visų trijų divizionų dalyvių lauks pirmasis lenktynių etapas. Trečiojo diviziono dalyviams pirmame etape reiks įveikti kiek daugiau nei 20 km distanciją, su vienu tarpiniu finišu. Tiesa dalyviai neįprastai startuos ne toje pačioje vietoje kaip ir finišuos. Trečiojo diviziono dalyviams po prologo dar reiks pasiekti starto vietą iki kurios bus apie 20 km. Šiam pervažiavimui bus organizuojamas grupinis išvažiavimas į starto vietą, su teisėjų ir policijos palyda. Tarp prologo finišo ir pirmojo etapo starto trečiojo diviziono dalyviai turės apie 2,5 valandos pertrauką, tiek bus laiko skirta atgauti jėgas ir pervažiuoti iki pirmojo etapo starto.
Antrojo ir pirmojo diviziono dalyviai startuos ir finišuos toje pačioje vietoje kur bus įrengtas ir prologo finišas. Šių divizionų dalyviams numatytas vienas beveik 54 km ratas su dviem tarpiniais finišais. Visi trijų divizionų pirmojo etapo paskutiniai 3 km sutampa su prologo trasa.
Antros dienos (sekmadienis) etapai vyks jau pažįstamoje trasoje. Visi finišai suplanuoti su žvyro pakilimu į Plokščius. Trečiojo diviziono dalyvių laukia vienas 37 km ratas ir vienas finalinis pakilimas. Antrojo ir pirmojo diviziono dalyviai tą pačią trasą įveiks du kartus (86 km) į Plokščius kils taip pat du kartus.
Norime atkreipti dėmesį, kad šiemet trasų pateikimas žemėlapiuose kiek skiriasi nuo pernai metų. Oficiali starto vieta žemėlapiuose – techninio starto vieta, t.y. iki tos vietos po neutralaus starto važiuosime paskui komisaro automobilį. Nenustebkite pamatę kiek trumpesnes oficialias trasų distancijas, su neutraliu startu bendras atstumas tose pačiose trasose pernai ir šiemet nesikeis.
Daugiadienėse lenktynėse be asmeninės ir komandinės (ne mažiau kaip 4 nariai) įskaitos bus vedamos aktyviausio dviratininko ir sprinterio įskaitos. Skiriamos bonus sekundės už prizines vietas etapuose ir tarpiniuose finišuose. Taip pat už atitinkamas vietas etapuose bei galutinėje rikiuotėje bus skiriami ir reitingo taškai, kuriuos pradėsime skaičiuoti iš naujo būtent nuo birželio 6 dienos rezultatų.
Daugiadienėse lenktynėse nebaigus etapo ar netilpus į laiko limitą kitame etape startuoti nebus leidžiama.